"Likime kambariokais" arba gyvenimas kartu po skyrybų

 (14)
Tai, kad poros, nors ir išsiskyrusios, tebegyvena kartu, man iki šiol atrodo nesuprantama, tačiau tai tampa savotiška norma...
Vedami finansinių įsipareigojimų, net ir po skyrybų kai kurie žmonės lieka gyventi kartu.
Vedami finansinių įsipareigojimų, net ir po skyrybų kai kurie žmonės lieka gyventi kartu.
© Shutterstock nuotr.

Prieš keletą metų du susituokę mano šeimos nariai nusprendė nutraukti savo santykius. Tačiau jie nusprendė nenutraukti savo santuokos. Jie pasiliko bendrus finansinius įsipareigojimus, gyvybės draudimo planą ir, nors jie gyveno skirtinguose namuose, šeimos funkcijas jie ir toliau vykdė drauge. Jis pjovė jos veją, ji lankė jo seną mamą. Tam tikra prasme jie išliko geriausiais draugais ir teisėtais sutuoktiniais, nors techniškai jie buvo išsiskyrę.
Tuo metu man tai atrodė ganėtinai keista, tačiau aš pastebėjau, kad dabar tai tampa net gi tam tikra bendra tendencija. Šiais laikais daug žmonių nemato priežasties, kodėl reikėtų kvaršinti galvą ir partirti aibę išlaidų tradicinėms skyryboms. Juk jie nejaučia neapykantos savo buvusiam partneriui. Jie tiesiog nori gyventi atskirus gyvenimus be aiškios jų oficialiosios santuokos pabaigos.
Kodėl žmonės skiriasi, tačiau ir toliau gyvena kartu? Santuokos ir šeimos psichologai sako, kad tai iš dalies gali būti sunkių ekonominių laikų požymis.
Draudimai, pensijos, investiciniai fondai ir t.t. Atsižvelgiant į dabartinę ekonomikos, daugelis žmonių nenori skaidyti savo turto - ypatingai nekilnojamojo turto. Jie nori palaukti palankesnio pardavimui meto. Nuoma ar absoliučiai savarankiškas gyvenimas gali būti sunkiai įkandamas nedirbančiam  arba mažai uždirbančiam sutuoktiniui. Be to, yra ir tam tikrų mokestinių lengvatų ir, žinoma, jei nesiskiriate, jūs neišleidžiate begalės pinigų advokatams bei notarams.
Tačiau tokiose situacijose atsiranda ir tam tikrų emocinių bėdų. Baimė likti vienam arba baimė atsiduoti likimo valiai priverčia žmones išsaugoti santykius, kurie iš tiesų jau yra nutrūkę. Net gi jei buvę sutuoktiniai gyvena skirtinguose namuose, nenutraukdami santuokos jie išsaugo tam tikrą saugumo jausmą.
Problema kyla, jei į tai įtraukiami vaikai, nes dėl tokios situacijos dviprasmiškumo jie gali jaustis ne tokie saugūs. Net jei mama ir tėtis jau penkis metus gyvena atskirai, vaikai vis tiek gali tikėtis, kad jie dar gali susitaikyti. Dviprasmiška situacija daugiau nerimo kelia vaikams, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Tai taip pat gali paveikti jų santuokos supratimą ir požiūrį į ateityje jų laukiančius santykius.
Taigi ką pataria specialistai? Pirmiausia, pamėginkite išsiaiškinti svarbiausias priežastis, kodėl jūs vengiate skyrybų. Ar jos paprasčiausiai finansinės? O gal tebėra tam tikrų emocinių dalykų, trukdančių nutraukti santykius? Kad tai išsiaiškintumėte verta pabendrauti su porų arba asmeniniu psichologu.
Priežastys, sulaikančios jus nuo skyrybų taip pat gali sulaikyti ir nuo tam tikro progreso kitose jūsų gyvenimo srityse. Likti susituokus vien todėl, kad taip „saugiau" jaučiatės ar jums reikia „žmogaus, su kuriuo galėtumėte pavakarieniauti" - nėra rimtos priežastys, dėl kurių vertėtų vengti skyrybų.
Galiausiai, juk jūs nenorite, kad tai, kas jau yra pasibaigę, sulaikytų jus nuo to, kad patirtumėte kažką naujo.

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Karštos

Mokslininkų įrodyta: išjunkite šviesą, jei norite greičiau pastoti

Skamba neįtikėtinai, tačiau mylintis apšviestame miegamajame moterims sunkiau pastoti. Taip teigia mokslininkai.

Princesė, kurią kankina didesni išbandymai nei Katę Middleton FOTO (1)

Visuomenė ant rankų nešioja jiems patinkančius žmones, tačiau akimirksniu gali virsti labai žiauria minia, smerkiančia, įžeidinėjančia ir neleidžiančia ištaisyti savo klaidų. Karališkosios šeimos vyrų išrinktosioms kiekvieną dieną tenka kovoti ir įrodinėti, kad jos buvo vertos princesių statuso.

Ar suspėjai į traukinį? Tinkamiausias amžius santuokai (9)

Tyrėjai apskaičiavo, kokio amžiaus geriausia tuoktis – bet ar verta tuo tikėti?

Sužinokite: kas vyksta jūsų kūne ir smegenyse, kai įsimylite ar mylitės (5)

Ko gero visi žinome visą tiesą apie bitutes ir paukščiukus, bet ar žinome, kas iš tiesų vyksta mūsų kūne ir galvoje, kai iki ausų įsimylime ir atsiduodame jausmams? Pateikiame keletą įdomių faktų apie meilę ir seksą, kurie gali jus nustebinti.

KARŠTA: Pippa Middleton pademonstravo tobulas savo kūno linijas! (31)

Atostogų metu jaunesnioji Kates Middleton sesutė Pippa Middleton parodė, kad ilgos valandos, praleistos sporto salėje, nenuėjo veltui.

Neramumai karalystėje: naujienos apie braškančią Kates Middleton ir princo Williamo santuoką (30)

Tai pora, apie kurios meilę ir santykius dar ilgai skambės įvairiausi gandai bei legendos. Nieko keisto, kad kartas nuo karto sužinome naujienų apie tai, kad karališkąją Kates Middleton ir princo Williamo šeimą ištiko krizė.

Seksualiausi ir labiausiai pasileidę Zodiako ženklai (16)

Galbūt dabar suprasite, kodėl tam tikri žmonės nenusakomai traukia. O galbūt ir pati esate nesustabdoma viliokė?

Skaitytojos išpažintis: kas mane po 10 metų paskatino nutraukti romaną su vedusiu vyru (44)

Šioje istorijoje rasite viską, apie ką galėtumėte pagalvoti tik tamsiausiame sapne. Išdavystės, melas, vyro veidmainystės, baimė ir netikrumas dėl to, kas laukia rytoj... Mūsų skaitytojos Vitalijos laiškas sugraudins iki ašarų ir parodys, kaip lengvai moterys kartais tampa savo pačių aukomis.

Britney Spears vulgaraus įvaizdžio klaida jus nustebins FOTO (4)

Būna tokių moterų, kurioms niekaip nepavyksta susitaikyti su bėgančiais metais. Jos bando įsisprausti į per mažus sijonus, laikosi griežčiausių dietų, pasidažo lyg pilnametystės laukiančios paauglės. Atlikėja Britney Spears, panašu, taip pat išgyvena kovos su neišvengiama branda etapą.

Kaip mylėtis ilgiau? Patarimai JAM ir JAI (6)

Nors daugelis porų santykių pradžioje lytinio akto trukmės nesureikšmina, tačiau vėliau tai tampa aktualu. Aišku, jei prisižiūrėjote erotinių filmų, ir įsivaizduojate, kad mylėtis turėtumėte visą naktį, teks nusileisti ant žemės. Tokie atvejai itin reti (abejonių kelia ir jų nauda poros santykiams). Tačiau yra keletas gudrybių, kurios padės tiek, vyrui, tiek moteriai ilgiau džiaugtis meilės žaidimais.

Nustebsite: Katie Holmes ties pavojinga vulgarumo riba FOTO (16)

Ilgakojė Katie Holmes, kuri kasdien atrodo tiesiog tobulai, šį kartą pasirinko tokią trumpą suknelę, kuri vos dengia jos užpakaliuką. Paparacai, aišku, nepraleido progos įamžinti šį vaizdelį!

Dvi didžiausios problemos, atsirandančios kiekvienos poros santykiuose (8)

Per patį močiutės jubiliejaus įkarštį vyras po stalu ima maigyti mobilųjį. Užputoju kaip pigus vynas – darnios poros santykiuose komunikuoti reikia gyvai vienas su kitu, palaikyti šeimyniškus pokalbius prie stalo, o ne naršyti internete. Komunikaciniai prasilenkimai porų gyvenimą nuodija ne prasčiau nei intymumo nesklandumai, taigi pasiryžtu reikalus pataisyti.

Paprasta gudrybė, kaip pagerinti poros seksualinį gyvenimą (13)

Galima tikėti šiais tyrimai, galima ir ne, tačiau verta sužinoti, kas gali paveikti vyro potraukį.

5 būdai, kaip būti geresnei lovoje

Jei nusprendėte, kad metas pagerinti savo įgūdžius miegamajame, siūlome išbandyti keletą triukų, kurie labai patiks jūsų antrajai pusei.

Ko vyrai tikisi iš moterų per pirmąją naktį (19)

Kartais moterys labai jaudinasi dėl to, kokia bus pirmoji naktis su neseniai sutiktu vyrukų. Tiesa, yra keletas dalykų, kurių tikisi dauguma vyriškosios lyties atstovų.