"Likime kambariokais" arba gyvenimas kartu po skyrybų

 (14)
Tai, kad poros, nors ir išsiskyrusios, tebegyvena kartu, man iki šiol atrodo nesuprantama, tačiau tai tampa savotiška norma...
Vedami finansinių įsipareigojimų, net ir po skyrybų kai kurie žmonės lieka gyventi kartu.
Vedami finansinių įsipareigojimų, net ir po skyrybų kai kurie žmonės lieka gyventi kartu.
© Shutterstock nuotr.

Prieš keletą metų du susituokę mano šeimos nariai nusprendė nutraukti savo santykius. Tačiau jie nusprendė nenutraukti savo santuokos. Jie pasiliko bendrus finansinius įsipareigojimus, gyvybės draudimo planą ir, nors jie gyveno skirtinguose namuose, šeimos funkcijas jie ir toliau vykdė drauge. Jis pjovė jos veją, ji lankė jo seną mamą. Tam tikra prasme jie išliko geriausiais draugais ir teisėtais sutuoktiniais, nors techniškai jie buvo išsiskyrę.
Tuo metu man tai atrodė ganėtinai keista, tačiau aš pastebėjau, kad dabar tai tampa net gi tam tikra bendra tendencija. Šiais laikais daug žmonių nemato priežasties, kodėl reikėtų kvaršinti galvą ir partirti aibę išlaidų tradicinėms skyryboms. Juk jie nejaučia neapykantos savo buvusiam partneriui. Jie tiesiog nori gyventi atskirus gyvenimus be aiškios jų oficialiosios santuokos pabaigos.
Kodėl žmonės skiriasi, tačiau ir toliau gyvena kartu? Santuokos ir šeimos psichologai sako, kad tai iš dalies gali būti sunkių ekonominių laikų požymis.
Draudimai, pensijos, investiciniai fondai ir t.t. Atsižvelgiant į dabartinę ekonomikos, daugelis žmonių nenori skaidyti savo turto - ypatingai nekilnojamojo turto. Jie nori palaukti palankesnio pardavimui meto. Nuoma ar absoliučiai savarankiškas gyvenimas gali būti sunkiai įkandamas nedirbančiam  arba mažai uždirbančiam sutuoktiniui. Be to, yra ir tam tikrų mokestinių lengvatų ir, žinoma, jei nesiskiriate, jūs neišleidžiate begalės pinigų advokatams bei notarams.
Tačiau tokiose situacijose atsiranda ir tam tikrų emocinių bėdų. Baimė likti vienam arba baimė atsiduoti likimo valiai priverčia žmones išsaugoti santykius, kurie iš tiesų jau yra nutrūkę. Net gi jei buvę sutuoktiniai gyvena skirtinguose namuose, nenutraukdami santuokos jie išsaugo tam tikrą saugumo jausmą.
Problema kyla, jei į tai įtraukiami vaikai, nes dėl tokios situacijos dviprasmiškumo jie gali jaustis ne tokie saugūs. Net jei mama ir tėtis jau penkis metus gyvena atskirai, vaikai vis tiek gali tikėtis, kad jie dar gali susitaikyti. Dviprasmiška situacija daugiau nerimo kelia vaikams, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Tai taip pat gali paveikti jų santuokos supratimą ir požiūrį į ateityje jų laukiančius santykius.
Taigi ką pataria specialistai? Pirmiausia, pamėginkite išsiaiškinti svarbiausias priežastis, kodėl jūs vengiate skyrybų. Ar jos paprasčiausiai finansinės? O gal tebėra tam tikrų emocinių dalykų, trukdančių nutraukti santykius? Kad tai išsiaiškintumėte verta pabendrauti su porų arba asmeniniu psichologu.
Priežastys, sulaikančios jus nuo skyrybų taip pat gali sulaikyti ir nuo tam tikro progreso kitose jūsų gyvenimo srityse. Likti susituokus vien todėl, kad taip „saugiau" jaučiatės ar jums reikia „žmogaus, su kuriuo galėtumėte pavakarieniauti" - nėra rimtos priežastys, dėl kurių vertėtų vengti skyrybų.
Galiausiai, juk jūs nenorite, kad tai, kas jau yra pasibaigę, sulaikytų jus nuo to, kad patirtumėte kažką naujo.

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Karštos

Vyrų patarimai: koks moterų flirtas jiems labiausiai patinka (2)

Jei manėte, kad vyrų visai netraukia moterys, sugebančios laiku ir vietoje pamerkti akį, pasitaisyti plaukus ir juos apdovanoti tokia šypsena, nuo kurios net keliai ima virpėti, labai klystate. Jei norite, kad vyriškoji lytis būtų jums neabejinga, pasinaudokite ne draugės ar kaimynės patarimais, o tų pačių vyrų nuomone.

Atviras pasakojimas: seksas su nepažįstamuoju vos nesugriovė mano gyvenimo (21)

Mūsų skaitytojos Inetos pasakojimas pribloškia tuo, kad parodo, jog gyvenime kartais užtenka vieno neteisingo sprendimo ir... viskas ima slysti iš po kojų. Jūsų dėmesiui – atvira jos išpažintis apie nuostabią meilę, kurios vos nesugriovė aistringa naktis su nepažįstamuoju.

Sekso gudrybės, kurios JAM labai patiks (54)

Nudžiuginkite savo vyrą dėmesiu ir rūpestingumu, kurį jis labai įvertins. Palepinkite jį ne tik prie virtuvės stalo, bet ir miegamajame. Šį kartą kalbame ne apie paprasto, o apie JŲ taip pamėgto oralinio sekso paslaptis.

Paaiškėjo, kokios vyrų savybės moterims yra pačios svarbiausios (12)

Puikus humoro jausmas, vyriškas santūrumas, riteriška drąsa, o kartais tiesiog elementarus mandagumas – tai vyrų charakterio savybės, kurias žvelgdamos į savo mylimuosius kasdien be galo vertina daugybė moterų visame pasaulyje. O už kokias būdo savybes savo mylimus vyrus giria Lietuvos moterys?

Paaiškėjo Beno Afflecko ir Jennifer Garner skyrybų kaltininkė FOTO (17)

Nors Benas Affleckas „Us Weekly“ paskleistus gandus neigia, tačiau naujiena nevaldomai sklinda. Žurnale, kurio viršelyje matyti Beno, Jennifer ir tariamai jų šeimą išardžiusios moters nuotraukos, skelbiama, kad vyras susitikinėja su savo vaikų aukle, kuriai vos 28 metai.

Karšta: 42 metų Heidi Klum paplūdimyje neatitraukė rankų nuo jauno vaikino FOTO (9)

Meilė, meilė, meilė! Tikriausiai tik apie tai galvoja keturių vaikų motina Heidi Klum, kai elgiasi tarsi paauglė, kankinama hormonų. Ji visai nesibaimina kritikos, kai viešai demonstruoja labai karštus jausmus savo 29 metų draugui Vito Schnabeliu.

Mokslininkai pagaliau nustatė, koks yra tobulas... penis (42)

Naujas tyrimas pagaliau pateikė atsakymą į seną klausimą – koks gi yra tobulas penis.

Didžiausios klaidos, sugriaunančios intymius poros santykius (1)

„Su gimtadieniu”, – sumurkė vyras labai intymią akimirką, ir įkarštis meilės žaidimams iškart atvėso. Yra dalykų, kurių džiaugiantis vienas kitu kalbėti nedera – jie atšaldo labiau nei ledinio vandens kibiras arba nukreipia mintis tokia linkme, kad visos išsvajotos viršūnės tampa nykiomis kalvelėmis. Čia savo juodą darbą dar kuo puikiausiai atlieka ir proginis seksas.

Tyrimų rezultatai: lovoje TO moterys nenori daryti (69)

Moterų ir vyrų poreikiai seksualiniame gyvenime labai skiriasi. Jai reikia švelnumo, glamonių ir bučinių, jam – kuo aštresnių pojūčių. Jei seksualinės svajonės nesutampa, metas rimtai pakalbėti ir išsiaiškinti, ko jūs abu tikitės iš santykių.

Jazmin Grimaldi atskleidė tamsiausias garsios šeimos paslaptis FOTO (16)

Apie Monako princo Alberto dukterį Jazmin Grace Grimaldi mažai kas žinojo, dabar 24 m. moteris pirmą kartą viešai prabilo apie santykius su tėvu ir su senele Grace Kelly.

Ir vėl šokiruoja: Lindsay Lohan pliaže užmiršo dėvėti maudomuką (9)

Niekam jau ne naujiena, kad 29 metų Lindsay nuolat įklimpsta į skandalus ir sulaukia audringos visuomenės reakcijos. Jauna mergina jau yra tiek daug patyrusi, kad ir senoliai tiek nepapasakotų istorijų (ir tokių spalvingų!).

Verta žinoti: vienas žingsnis iki neištikimybės (26)

Žavus juodaplaukis įsmeigė į mane rudas akis viduryje gatvės, pabučiavo ranką ir paklausė: ar jūsų vyras sako jums komplimentus?

Labai turtingi vyrai, kurių glėbį šildo itin jaunos merginos FOTO (38)

Šiandien jokia naujiena, kai sužinome, kad labai pagyvenęs milijonierius šalia savęs glaudžia keliomis dešimtimis jaunesnę merginą. Vieni pasipiktinę klausia, kuo gali sužavėti toks senolis gražią, jauną moterį? Kiti tvirtina, kad tai naujoji karta moterų, dėl materialinės gerovės galinčių numoti ranka į fizinę išvaizdą. Neatmetama ir tokia galimybė, kad greta brandaus, savimi pasitikinčio vyriškio jos tiesiog jaučiasi saugesnės.

Nudistų pliažo taisyklės: kaip elgtis ir kokių klaidų nedaryti? (35)

Ar kada esate buvę nudistų pliaže? Užsienyje tai beveik norma, net nereikia specialių nuogaliams skirtų paplūdimių, nes žmonės kur kas labiau atsipalaidavę ir nesigėdija savo kūno. Kita vertus, natūralu, kad ne visi nori stebėti šalia gulinčio poilsiautojo genitalijas.

Ar moters seksualumas ir žavesys atsiskleidžia jai sulaukus 40 metų? (10)

Per abiturientų išleistuves jaunos gazelės spraudžiasi į kuo moteriškesnes suknias, o perkopusios trisdešimt šoka į džinsus ir bando atrodyti kaip moksleivės. Kur dingsta tas tarpsnis, kai galėtume atrasti arba išrasti savo moteriškumą, nesislėpdamos už namo dydžio rankinių, uniforminių džinsų, sportbačių, palapinės pločio džemperių, studentiškų suknelių, kurias praeiviai palaiko pižamomis, rėksmingų mados ženklų, užgožiančių asmenybę?