"Likime kambariokais" arba gyvenimas kartu po skyrybų

 (14)
Tai, kad poros, nors ir išsiskyrusios, tebegyvena kartu, man iki šiol atrodo nesuprantama, tačiau tai tampa savotiška norma...
Vedami finansinių įsipareigojimų, net ir po skyrybų kai kurie žmonės lieka gyventi kartu.
Vedami finansinių įsipareigojimų, net ir po skyrybų kai kurie žmonės lieka gyventi kartu.
© Shutterstock nuotr.

Prieš keletą metų du susituokę mano šeimos nariai nusprendė nutraukti savo santykius. Tačiau jie nusprendė nenutraukti savo santuokos. Jie pasiliko bendrus finansinius įsipareigojimus, gyvybės draudimo planą ir, nors jie gyveno skirtinguose namuose, šeimos funkcijas jie ir toliau vykdė drauge. Jis pjovė jos veją, ji lankė jo seną mamą. Tam tikra prasme jie išliko geriausiais draugais ir teisėtais sutuoktiniais, nors techniškai jie buvo išsiskyrę.
Tuo metu man tai atrodė ganėtinai keista, tačiau aš pastebėjau, kad dabar tai tampa net gi tam tikra bendra tendencija. Šiais laikais daug žmonių nemato priežasties, kodėl reikėtų kvaršinti galvą ir partirti aibę išlaidų tradicinėms skyryboms. Juk jie nejaučia neapykantos savo buvusiam partneriui. Jie tiesiog nori gyventi atskirus gyvenimus be aiškios jų oficialiosios santuokos pabaigos.
Kodėl žmonės skiriasi, tačiau ir toliau gyvena kartu? Santuokos ir šeimos psichologai sako, kad tai iš dalies gali būti sunkių ekonominių laikų požymis.
Draudimai, pensijos, investiciniai fondai ir t.t. Atsižvelgiant į dabartinę ekonomikos, daugelis žmonių nenori skaidyti savo turto - ypatingai nekilnojamojo turto. Jie nori palaukti palankesnio pardavimui meto. Nuoma ar absoliučiai savarankiškas gyvenimas gali būti sunkiai įkandamas nedirbančiam  arba mažai uždirbančiam sutuoktiniui. Be to, yra ir tam tikrų mokestinių lengvatų ir, žinoma, jei nesiskiriate, jūs neišleidžiate begalės pinigų advokatams bei notarams.
Tačiau tokiose situacijose atsiranda ir tam tikrų emocinių bėdų. Baimė likti vienam arba baimė atsiduoti likimo valiai priverčia žmones išsaugoti santykius, kurie iš tiesų jau yra nutrūkę. Net gi jei buvę sutuoktiniai gyvena skirtinguose namuose, nenutraukdami santuokos jie išsaugo tam tikrą saugumo jausmą.
Problema kyla, jei į tai įtraukiami vaikai, nes dėl tokios situacijos dviprasmiškumo jie gali jaustis ne tokie saugūs. Net jei mama ir tėtis jau penkis metus gyvena atskirai, vaikai vis tiek gali tikėtis, kad jie dar gali susitaikyti. Dviprasmiška situacija daugiau nerimo kelia vaikams, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Tai taip pat gali paveikti jų santuokos supratimą ir požiūrį į ateityje jų laukiančius santykius.
Taigi ką pataria specialistai? Pirmiausia, pamėginkite išsiaiškinti svarbiausias priežastis, kodėl jūs vengiate skyrybų. Ar jos paprasčiausiai finansinės? O gal tebėra tam tikrų emocinių dalykų, trukdančių nutraukti santykius? Kad tai išsiaiškintumėte verta pabendrauti su porų arba asmeniniu psichologu.
Priežastys, sulaikančios jus nuo skyrybų taip pat gali sulaikyti ir nuo tam tikro progreso kitose jūsų gyvenimo srityse. Likti susituokus vien todėl, kad taip „saugiau" jaučiatės ar jums reikia „žmogaus, su kuriuo galėtumėte pavakarieniauti" - nėra rimtos priežastys, dėl kurių vertėtų vengti skyrybų.
Galiausiai, juk jūs nenorite, kad tai, kas jau yra pasibaigę, sulaikytų jus nuo to, kad patirtumėte kažką naujo.

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Karštos

Vyrai atvirai apie tai, KOKIAS KLAIDAS moterys daro oralinio sekso metu (24)

Raudonuodami, kuklindamiesi, tačiau jie vis dėlto išdrįso pakalbėti apie seksą. Vyrai paatviravo apie tai, kokias didžiausias klaidas moterys daro oralinio sekso metu.

Moters pagalbos prašymas: noriu daugiau SEKSO už savo vyrą (31)

Mūsų visuomenėje dažnai manoma, kad milžinišką seksualinį apetitą turi vyrai, o jų negalinčios „išmaitinti“ moterys neretai tampa sekso vergėmis ar yra priverstos susitaikyti su partnerių seksualine neištikimybe. Tačiau tarp mūsų yra tikrai nemažai moterų, kurių libido yra didesnis už jų mylimųjų.

MOTERŲ EJAKULIACIJA: kodėl dieviškasis orgazmas aplanko ne visas (71)

Skvirtingas arba moterų ejakuliacija. Šią orgazmo lydimą žodžiais sunkiai nusakomą palaimą patiria vos 10-40 proc. moterų. Nors apie moters ejakuliaciją kalbėjo dar Aristotelis, tačiau ir šiandien apie tai vis dar yra daug nežinomų dalykų. Australijoje tai trečia populiariausia mokslininkų sritis.

SEKSAS anksčiau ir dabar: kaip kardinaliai pasikeitė mūsų intymus gyvenimas

Visuomenėje nuolat keičiasi požiūris į seksą, kartais permainos vyksta tokiu greičiu, kad patys nespėjame persiorientuoti. Kai kas visiems laikams išėjo, tačiau kai kurių intymaus gyvenimo taisyklių ilgimės.

INTYMI ZONA: kodėl vyrus jaudina moters genitalijų kvapas? Atsakyk į klausimą ir laimėk prizų! (11)

Vyrų nosys jautresnės kvapams nei moterų. Specifiniai kvapai – tiek malonūs, tiek atgrasantys, gali įstrigti į atmintį ilgam. Gali atbaidyti, gali suvilioti... Moterys, norėdamos atkreipti į save dėmesį, priešingos lyties atstovus taip pat pirmiausiai stengiasi patraukti savo kvapu. Ir tikrai ne „Chanel“.

Moterų masturbacija: 5 dalykai, kuriuos praverstų žinoti (36)

Galbūt moterys apie tai kalba rečiau nei vyrai, bet masturbuojasi jos taip pat dažnai, kaip ir jie. Daugiau nei pusė 18-49 metų amerikiečių moterų tenkina save bent kartą per tris mėnesius. Kinsey instituto mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad seksualiai tenkinti save mėgsta tiek vienišos, tiek ištekėjusios ir nuolatinius lytinius santykius turinčios dailiosios lyties atstovės.

Kokia išdavystė skaudesnė – emocinė ar fizinė? (1)

Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad moterims emocinis išdavystė yra daug skaudesnė ir sunkiau pakeliama nei fizinė neištikimybė. Vyrai tai vertina kiek kitaip.

Pagrindinės skyrybų priežastys – kodėl baigiasi meilė (7)

Australijos mokslininkai nustatė pagrindines priežastis, dėl kurių poros dažniausiai nutraukia meilės santykius.

Kaip santykiams sugrąžinti buvusią aistrą: šito jūs tikrai nesitikėjote (8)

Romantiški jausmai amžiais nesitęsia – tai žino kiekvienas, kuris sukuria santuoką ar bent jau palaiko rimtus santykius ilgiau nei metus. Pastovumas, kad ir kaip gaila būtų, tačiau nėra geriausias aistros draugas. Bėgant laikui dingsta naujumas, aprimsta emocijos, partneris tampa artimas – fizinis geismas palaipsniui nusilpsta. O gaila! Santykiams nėra nieko blogiau nei rutina, kurioje nelieka vietos aistrai. Tad kaip sugrąžinti geismą?

Kokių moterų vyrai niekada neves? (37)

Daugeliui, jei ne daugumai, moterų svarbiausias ir kone esminis gyvenimo įvykis yra santuoka. Tačiau yra ir tokia kategorija moterų, kurioms ištekėti niekaip nepavyksta. Kokios dailiosios lyties atstovės gąsdina vyrus, aiškinasi DELFI.lv.

Sekso pozos, kurias labiausiai dievina moterys (31)

Moterims pasiekti malonumą mylintis nėra taip jau paprasta. Ne paslaptis, kad vyrams reikia pasistengti, norint pamaloninti savo damą. Kad stengtis nebūtų taip sunku, o kartais pastangos pataikytų tiesiai į dešimtuką, pateikiame keletą pozų, kuria moterys dievina labiausiai.

Kaip elgtis norint suvilioti jums patinkantį zodiako ženklą ir kam jie negali atsispirti (14)

Ar žinojote, kad Vandeniai negali atsispirti merginos intelektui? O Skorpionus it magnetas traukia pašėlusios blogos mergaitės? Norite sužinoti kaip elgtis, norint suvilioti jums patinkantį zodiako ženklą? Tada šis straipsnis – kaip tik jums.

Kaip patikrinti, ar JIS buvo neištikimas ir mylėjosi su kita (67)

Savaitgalį su savo brangiuoju leidote atskirai ir nesate įsitikinusi jo šventumu? Turite įtarimų, kad jo glėbyje tirpo kita moteris? Toks blaškymasis ir spėlionės varo į neviltį. Tačiau jūs galite patikrinti savo vyro ištikimybę keliais paprastais ir patikrintais būdais.

3 patys aistringiausi ir seksualiausi zodiako ženklai, kurie susuks galvą kiekvienam (57)

Yra žmonių, kurie visada traukia priešingą lytį. Po išskirtiniais ženklais gimę žmonės yra patys aistrigniausi ir seksualiausi. Nesvarbu, kaip jie bebūtų apsirengę ir ką bedarytų, šių trijų zodiako ženklų atstovai yra neįtikėtinai patrauklūs ir savo charizma gali išvesti iš proto kiekvieną!

Keisčiausi ir pavojingiausi sekso patarimai Nebandykite to pakartoti namuose! (4)

Dalinti patarimus intymaus gyvenimo sferoje – ne itin dėkingas užsiėmimas, tačiau moteriški žurnalai tuo vistiek užsiima. Neretai šios rekomendacijos apie seksą ir romantinius santykius sulaukia griežtos kritikos net iš pačių lojaliausių skaitytojų.