"Likime kambariokais" arba gyvenimas kartu po skyrybų

 (14)
Tai, kad poros, nors ir išsiskyrusios, tebegyvena kartu, man iki šiol atrodo nesuprantama, tačiau tai tampa savotiška norma...
Vedami finansinių įsipareigojimų, net ir po skyrybų kai kurie žmonės lieka gyventi kartu.
Vedami finansinių įsipareigojimų, net ir po skyrybų kai kurie žmonės lieka gyventi kartu.
© Shutterstock nuotr.

Prieš keletą metų du susituokę mano šeimos nariai nusprendė nutraukti savo santykius. Tačiau jie nusprendė nenutraukti savo santuokos. Jie pasiliko bendrus finansinius įsipareigojimus, gyvybės draudimo planą ir, nors jie gyveno skirtinguose namuose, šeimos funkcijas jie ir toliau vykdė drauge. Jis pjovė jos veją, ji lankė jo seną mamą. Tam tikra prasme jie išliko geriausiais draugais ir teisėtais sutuoktiniais, nors techniškai jie buvo išsiskyrę.
Tuo metu man tai atrodė ganėtinai keista, tačiau aš pastebėjau, kad dabar tai tampa net gi tam tikra bendra tendencija. Šiais laikais daug žmonių nemato priežasties, kodėl reikėtų kvaršinti galvą ir partirti aibę išlaidų tradicinėms skyryboms. Juk jie nejaučia neapykantos savo buvusiam partneriui. Jie tiesiog nori gyventi atskirus gyvenimus be aiškios jų oficialiosios santuokos pabaigos.
Kodėl žmonės skiriasi, tačiau ir toliau gyvena kartu? Santuokos ir šeimos psichologai sako, kad tai iš dalies gali būti sunkių ekonominių laikų požymis.
Draudimai, pensijos, investiciniai fondai ir t.t. Atsižvelgiant į dabartinę ekonomikos, daugelis žmonių nenori skaidyti savo turto - ypatingai nekilnojamojo turto. Jie nori palaukti palankesnio pardavimui meto. Nuoma ar absoliučiai savarankiškas gyvenimas gali būti sunkiai įkandamas nedirbančiam  arba mažai uždirbančiam sutuoktiniui. Be to, yra ir tam tikrų mokestinių lengvatų ir, žinoma, jei nesiskiriate, jūs neišleidžiate begalės pinigų advokatams bei notarams.
Tačiau tokiose situacijose atsiranda ir tam tikrų emocinių bėdų. Baimė likti vienam arba baimė atsiduoti likimo valiai priverčia žmones išsaugoti santykius, kurie iš tiesų jau yra nutrūkę. Net gi jei buvę sutuoktiniai gyvena skirtinguose namuose, nenutraukdami santuokos jie išsaugo tam tikrą saugumo jausmą.
Problema kyla, jei į tai įtraukiami vaikai, nes dėl tokios situacijos dviprasmiškumo jie gali jaustis ne tokie saugūs. Net jei mama ir tėtis jau penkis metus gyvena atskirai, vaikai vis tiek gali tikėtis, kad jie dar gali susitaikyti. Dviprasmiška situacija daugiau nerimo kelia vaikams, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Tai taip pat gali paveikti jų santuokos supratimą ir požiūrį į ateityje jų laukiančius santykius.
Taigi ką pataria specialistai? Pirmiausia, pamėginkite išsiaiškinti svarbiausias priežastis, kodėl jūs vengiate skyrybų. Ar jos paprasčiausiai finansinės? O gal tebėra tam tikrų emocinių dalykų, trukdančių nutraukti santykius? Kad tai išsiaiškintumėte verta pabendrauti su porų arba asmeniniu psichologu.
Priežastys, sulaikančios jus nuo skyrybų taip pat gali sulaikyti ir nuo tam tikro progreso kitose jūsų gyvenimo srityse. Likti susituokus vien todėl, kad taip „saugiau" jaučiatės ar jums reikia „žmogaus, su kuriuo galėtumėte pavakarieniauti" - nėra rimtos priežastys, dėl kurių vertėtų vengti skyrybų.
Galiausiai, juk jūs nenorite, kad tai, kas jau yra pasibaigę, sulaikytų jus nuo to, kad patirtumėte kažką naujo.

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Karštos

Viskas apie moterų palaimą ir tai, kas darosi jų smegenyse orgazmo metu VIDEO (1)

Atliktų tyrimų duomenimis, daugiau nei 50 procentų moterų norėtų užsiimti seksu dažniau nei dabar užsiima. Net 75 procentai moterų norėtų mylėtis dažniau nei tris kartus per savaitę. 13 procentų dailiosios lyties atstovių geistų seksualinę energiją išlieti net šešis kartus per savaitę.

Malonesni pojūčiai – su namų gamybos lubrikantu. Pasigaminkite pačios! (4)

Tikrai ne viena iš mūsų esate bandžiusi lubrikantus. Galbūt norite pagerinti pojūčius seksualinių santykių metu, o gal tiesiog negalite be jų apsieiti dėl sausos intymios vietelės.

5 laimingų ir sėkmingų santykių paslaptys (1)

Gali būti, kad daugeliui jūsų harmoningi ir gražūs santykiai su antrąja puse yra viena didžiausių svajonių. Kaip tai pasiekti?

Ką žmonės painioja dėl „meilės sau“ sąvokos suvokimo (2)

Anokia paslaptis, kad dauguma žmonių šiai dienai išgirdę labai populiarią frazę „meilė sau“ – pašiaušia visus „pagaugus“ savo nugaroj ir „eina į kovą“ su protestiniais šūkiais“: „Bet palaukit! Meilė sau – tai EGO patenkinimas. Juk mes nenusipelnom jokios meilės! Juk tai „tik“ mūsų EGO!“.

SUŽINOK: ką tavo krūtinė atskleidžia apie charakterį (31)

Ko tik nesugalvoja tie seksologai! Štai visai neseniai jie nusprendė, kad moters charakterį gali apibūdinti ne tik tai, kaip ji elgiasi lovoje, bet ir jos krūtys. Pažvelkite į savąsias, įvertinkite, kokį vaisių jos labiausiai primena, ir sužinokite, kokia esate.

Patarimai moterims: 10 pagrindinių tabu lovoje (13)

Kokių dalykų ir kodėl neverta daryti lovoje su mylimuoju? Kas jį gali labai rimtai išgąsdinti, atbaidyti ar net įžeisti?

6 gudrybės – kad JAM labiau patiktum (17)

Kokia pagrindinė išsiskyrimų priežastis? Jis nebe toks, koks buvo santykių pradžioje. O ar tikrai jis buvo TOKS?

6 santykių taisyklės, kurios garantuos sėkmingą santuoką

Vestuvių dieną nei viena pora negalvoja, kad santuokinis gyvenimas gali būti sunkus, o santykiai – atšalti.

Griauname mitus: koks vyro pasididžiavimas – idealus? (96)

Nors moterys dažnai pirmenybę teikia kiek didesniems nei vidutinis penis, tačiau ilgalaikiuose santykiuose „vyriško pasididžiavimo“ dydis nėra toks jau reikšmingas. Tai paaiškėjo atlikus mokslinį tyrimą.

Šokiruoja: 84 metų legendinis Rusijos aktorius vedė 24-erių merginą FOTO (176)

Sakote, kad meilei amžius nėra svarbus? Labai klystate. Mūsų visuomenę dar vis šokiruoja santuokos, kai tarp partnerių 60 metų skirtumas.

Dažniausios skyrybų priežastys, apie kurias net nepagalvojame (15)

Tai tema, kuria kalbėti mažiausiai norime, tačiau grėsminga statistika rodo, kad kasmet skiriasi vis daugiau susituokusių porų. Kas dėl to kaltas?

Grėsmė, kuri gali lydėti jūsų santykius (3)

„Vyrui nesakysiu, kad pirkau“, – mirkteli draugė, grūsdama į rankinę naują lūpdažį. Jos gyvenime „vyrui nesakysiu“ būna ir daugiau – kai išeina su draugais valandą kitą pasėdėti baruose, pasakiusi, kad žiūrės romantinę komediją su pussesere, kai nusipirkusi naują suknelę apsimeta, kad ši seniai kabėjo spintoje. Tačiau atsargios pastabos apie vyro pavydą ir norą kontroliuoti nuo jos nuteka kaip vanduo nuo žąsies – santykiai juk turi alsuoti drama.

Jennifer Aniston po vestuvių sunku atpažinti FOTO (16)

Tik grįžę iš labai prabangaus medaus mėnesio Bora Bora saloje, į kurį vyko po slaptų vestuvių, aktorė Jennifer Aniston ir jos mylimasis Justinas Theroux atrodė ne tik labai laimingi, bet priaugę papildomų kilogramų.

Zodiako ženklai: kuris neištikimiausias, o kuris tobulas partneris?

Akivaizdu, kad vieni žmonės gali metų metus gyventi su vienu partneriu, o štai kiti vos išėję į gatvę dairosi į svetimus. Ir nieko čia nepadarysi! Kiekvienas iš mūsų gimė su tam tikromis charakterio savybėmis, kurias mums iš anksto nulėmė motina gamta.

Princesė, kurią kankina didesni išbandymai nei Katę Middleton FOTO (2)

Visuomenė ant rankų nešioja jiems patinkančius žmones, tačiau akimirksniu gali virsti labai žiauria minia, smerkiančia, įžeidinėjančia ir neleidžiančia ištaisyti savo klaidų. Karališkosios šeimos vyrų išrinktosioms kiekvieną dieną tenka kovoti ir įrodinėti, kad jos buvo vertos princesių statuso.